Skip to main content

Şirketimiz 1956 yılında merhum Naşit Ürper ’in açtığı bakkaliye dükkânıyla ticari hayata giriş yapmıştır. 1971 yılından itibaren toptan gıda ve ihtiyaç maddeleri satış ve pazarlamasını üstlenen Ürper Gıda, 1994 yılında Philip Morris İnternational’ın Türkiye’deki kuruluşu Philip Morris Pazarlama ve Satış A.Ş.’ nin distribütörlüğünü üstlenmiştir. PMI ürünlerini İzmir merkez ve kuzey ilçelerinde satış ve dağıtımını yapmaktadır. Ürper Gıda, 1996 yılından itibaren Yıldız Holding bünyesinde bulunan Ülker markasının pazarlama firması Horizon Gıda’nın distribütörlüğünü İzmir merkez, İzmir’in kuzey  ilçelerinde ve Edremit körfez bölgesine hizmet vermektedir. Firmamız 3 ayrı lokasyonda; toplamda 20.000 m2 arazi içinde 12.000 m2 kapalı alana sahip depolarında faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Ürper Gıda dağıtım ağı, 3 ilde yaklaşık 6.000 satış noktasına 180 kişiye yakın personel kadrosuyla hizmet vermektedir.

Ürper 2010 yılından itibaren toplam 90.000 m2 arazi içerisinde; 24.000 m2 kapalı üretim tesisinde bulunan yaklaşık yarım milyon kanatlı hayvan kapasiteli tesisimizde yıllık 6.000 ton canlı etlik piliç yetiştiriciliği yapmaktadır.

2014 yılından itibaren madencilik faaliyetlerini yürüten İzgranit markasının ortağı olarak; Kınık Organize Sanayi Bölgesinde 28.000 m2 arazi üzerinde modern teknoloji ile ülkemizin ve bölgemizin doğal kaynaklarına değer katma amacıyla kurulmuş fabrikamızda; İzmir/ Bergama/ Kozak bölgesinde bulunan coğrafi işarete sahip Bergama Gri granit ocağımızdan çıkan granit bloklarını işleyerek ürün haline getirmektedir. İzgranit bu ürünlerin %95’ni Avrupa ülkelerine ihraç etmektedir.

Aynı zamanda Ürper 2015 yılından itibaren inşaat sektöründe faaliyet göstermektedir.

Ürper olarak tüm faaliyet alanlarımızda tükettiğimiz enerjinin tamamını yaklaşık 3 MW güce sahip yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılamaktayız ve tüm çalışanlarımızın karbon ayak izini doğadan silmekteyiz.

Kurumsal

Ürper Gıda Ltd. Şti., girişimci ve yenilikçi ruhu ile değişen dünya ekonomisine sürdürülebilir bir şekilde ayak uydurabilmek için hareket eder.

Çağdaş ve kurumsal yönetim anlayışının benimsendiği tüm müşterilerine ve çalışanlarına değer vererek çalışmalarını sürdürmektedir.

”Çalışanlarımızın başarıları bizim başarımızdır. Mutlulukları bizim mutluluğumuzdur.” İlkesi ile şirketimizde tüm personelimizin büyümede ve başarımızda payı vardır.

Şirketimizin devamlı, istikrarlı büyüme politikası ve öğrenmeye açık yapısıyla, kurumumuza yeni katılanların aynı şirket kültürünü sahip olmalarını sağlayabilmek için şirketimizde geniş kapsamlı oryantasyon programları uygulanmaktadır.

Vizyon

Ürper Gıda, her gün gelişen teknolojiyle birlikte, bölge ve ülkesine katkıda bulunma, hızlı değişen dünya şartlarına tam adaptasyon sağlama hedeflerini dijitalleşme ve çalışanlarının donanım bakımından eksiksiz olması ile gerçekleştirmeyi planlamaktadır. Bu hedefler Ürper Gıda için her zaman bir üst basamağa tırmanarak güçlü bir ivme ile sektörün öncüsü olma yolunda en büyük yol gösterici olacaktır.

Misyon

Ürper Gıda’nın kurulduğu günden beri temel misyonu, ülke ekonomisini daha ileriye taşımak adına finansal güçlü yapısını sağlamlaştırmak, istihdam kalitesini yükseltmek ve verimliliği en üst düzeye taşımak üzere “mutlu çalışan, mutlu toplum” ilkesinden hareketle çalışanlarının hak ettiği değer ve yeterliliğe ulaşmasını sağlamaktır. Ancak bu bütünlük ve dinamizm ile birlikte Ürper Gıda, başarılı ve sağlam iş ortaklıkları kurarak sürdürülebilir ve ivmesi düşmeyen bir büyümenin yakalanacağı inancını taşımakta olup, sağlam temeller üzerine kurduğu sistemsel iş yapısı ile yıllardır sürdürdüğü faaliyetlerinde yeni iş fırsatlarını değerlendirmek ve adeta ilke edinilmiş “hızlı, kaliteli, güvenilir hizmet” mottosunu uygulanabilir hale getirmek ana ilkesi olmuştur.

12 Aralık 1938 yılında Bergama’da başlayan hayat hikayem, 1956 yılında açmış olduğum bakkaliye dükkanı ile ticari kimlik kazanmıştır. 1971 yılına dek 15 yıllık bakkallık mesleğimden sonra, çok sevdiğim ve saydığım aile büyüğümüz Sn.Yusuf Ürper’in teklifi ile aramıza İsmail Arıkan ağabeyimizi alarak Koll. Şti kurup faaliyetlerimize toptan bakkaliye ürünlerinin pazarlama işi ile devam ettik. 1970’li yıllarda, bu dönem ile kıyaslandığında ticaret yapmak çok zordu. O dönemde yaşadığımız çevredeki bakkallara servis aracı çıkardık. Ancak, bu aracımızı kullandığımız yollar bozuk, mazot sıkıntısı vardı. Her şeye rağmen biz işimizi çok seviyorduk ve işini seven bir insanın başarısız olması da çok zordur. İşimizi severek birlikte 4 yıl çalıştıktan sonra, ortaklığımızı  tatlı bir şekilde bitirdik. Artık yalnızdım. O yıllar, ülkemizde kıtlık yıllarıydı, bir çok ürün ya yok, ya da çok az bulunuyordu. 1 Kg’lık çayı 100 gr’ lık külahlara koyup daha çok müşterimizi memnun etmeye çalıştığım zamanlarım oldu. 70’li yıllarda  bakkal müşterimiz bu ürünleri bulamaz iken biz onların ayağına hizmet verdik.

İş hayatıma başladığımdan itibaren ana düşüncem, hep müşteri memnuniyeti olmuştur. Çünkü biz müşterinin yerinde hizmet veriyorduk. Onun iş yerini bırakıp, sattığımız ürünleri temin etmek için ayrı bir zaman ayırmasına  gerek kalmıyordu. Aynı zamanda her hafta düzenli ziyaretlerimiz dostluk ilişkilerimizi de  pekiştirmiştir. İnsan dostunu üzebilir mi? Dolayısıyla bizim ile yaptığı ticaretten memnun olan dost ve müşterilerimiz ile birlikteliğimiz bu günlere gelmiştir. 90’lı yılların başında artık bayrağı yeni nesile bırakmak gerektiğine inandım ve düşüncemi gerçekleştirdim. Ancak bu ticari hayattan ayrıldığım  anlamına gelmiyor. Halen her sabah iş yerime gelirim. Çünkü bu havayı solumak bana yaşama sevinci veriyor.

Ülkemizin geliştiğini ve güçlendiğini görmek beni daha çok heyacanlandırıyor. Ve biz bu olumlu gidişe nasıl katkı koyabiliriz düşüncesini aramızda hala tartışıyor ve yeni yatırımlar planlıyor, bunları da sırası geldiğinde imkanlarımız doğrultusunda uygulamaya koyuyoruz.

“Başarı; doğru, dürüst ve çalışkan insanın hep arkasındadır.”
Sevgi ve Saygılarımla
Naşit ÜRPER
Merhum

Onursal başkanımız Naşit Ürper 1 Ekim 2015 tarihinde aramızdan ayrılmıştır.

Değerli Müşterilerimiz, iş ortaklarımız, çalışanlarımız Temelleri 1956 yılında atılan, 1971 yılından bu yana Ürper Gıda Ltd.Şti adı altında faaliyetini sürdüren şirketimiz Ürper kurum kültürü ve güçlü bilgi birikimiyle sürdürülebilir projelere imza atmıştır. Şirketimiz 1971 yılından itibaren satış ve pazarlama faaliyetlerini sürdürmektedir.. 45 yılı aşkın sürede aynı iş kolunda faaliyet gösteren bir şirketin, gerek ülkemizde, gerekse dünyada rüşt’ünü ispatlamış sayılacağına inanıyorum. Geçen yıllarda, şirketimiz yaşlandıkça şirket içi dinamizimi artmakta; yenilikçi ve yaratıcı düşünce yapısı daha fazla güçlenmektedir.

Ana düşüncemiz, geçmişten gelen bilgi birikimi, şirket kültürü ve tecrübemizi geleceğe günün koşullarına uygun bir şekilde aktarmak ve bu düşünce ile sağlam temeller üzerinde kontrollü ve uzun vadeli büyümektir. Mali bünyemizin güçlenmesini destekleyecek dengeli ve sürdürülebilir çok yönlü gelişme anlayışımız şirketimizin ayrıcalıklı duruşunu daha ileriye taşıyacaktır.

Bu düşüncemizin merkezinde, her zaman dürüst, çalışkan, konusunda eğitimli, gelişmeye açık “İNSAN” olmuştur. Değişen ekonomik koşullar, artık reel iş kollarında faaliyetlerini sürdüren şirketlerin, zamanı geldiğini göstermektedir. Amacımız; Geçmişten aldığımız kültürü her zaman özünde insan olan yapıyla geleceğe taşımaktır.
Saygılarımla.

Fikret ÜRPER
Yönetim Kurulu Başkanı

Hakkımızda daha fazla bilgi edinin.

Faaliyet Alanlarımız