Skip to main content

Dünyamızın, Ülkemizin, Şehrimizin ve işimizin geleceği bizim ellerimizde.
Biz etki alanımız içinde dokunabildiğimiz her konuda işimiz, ülkemiz ve dünyamız için sürdürülebilirliğe katkı yapmaya çalışıyoruz. Bunu bir kurum kültürü ve çalışan davranışı olarak hayata geçirmeye gayret ediyoruz.

Sürdürülebilirlik bizim en önemli değerlerimizden biri ve bu artarak devam edecek. Çünkü bu dünya, bu ülke, bu iş bizim ve var olmaya devam edebilmek için elimizdeki bu değerlere tutunmamız gerekiyor.

Ürper ile sürdürülebilir bir gelecek…

Stratejik Önceliklerimiz

Ürper olarak sürdürülebilirlik önceliklerimizi 3 ana başlıkta topladık.

Çevresel Ayak İzinin Azalması

    Ürper olarak tüm faaliyet alanlarımızda tükettiğimiz enerjinin tamamını yaklaşık 3 MW güce sahip yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılıyoruz. Bu üretim sayesinde diğer iş kollarımızla birlikte 270’i aşkın çalışanımızın yıllık karbon salınım miktarını, yenilenebilir enerji ile doğadan siliyoruz. İleriki nesiller için sürdürülebilir bir gelecek yaratmaya çalışmaktayız.

   Ağustos 2019’da İzmir’de meydana gelen ve 500 hektar alanın yandığı yangın sonrası; Ürper olarak tüm müşterilerimiz adına TEMA vakfı aracılığı ile İzmir ormanlarına fidan bağışlamış bulunmaktayız.

   Ürper olarak tüm faaliyet alanlarımızda katı atıklarımızı ayrıştırıyoruz. Yıllık olarak yaklaşık 30 ton katı atığımızı ayrıştırıyoruz ve geri dönüşüme kazandırıyoruz.

   Tüm inşaat altyapımızda ve depolarımızın yapım aşamasında LED aydınlatma ve sensör kullanıyoruz. Bu sayede yılda 120.000 kWh elektrik tasarrufu sağlıyoruz.

   Broiler çiftliğimizde bulunan 11 adet lojmandan çıkan tüm evsel atıkları ve broiler çiftliklerinden çıkan tüm atık suyunu tesisimizde bulunan arıtma tesisinde arıtıyoruz.

   Broiler çiftliklerimizden çıkan yılda yaklaşık 6.000 ton hayvansal gübremiz bölgemizde bulunan biogaz tesisinde enerjiye dönüştürülmek üzere kullanılıyor.

   T.C Tarım ve Orman Bakanlığının uygulaması olan İyi Tarım Uygulamaları broiler çiftliğimizde uygulanmaktadır.

Sosyal Etki Yönetimi

   Bergama Hayvan sevenler derneği ve Bergama Güzel İşler Derneği’nin öncüsü olduğu Elektronik atıkların doğaya zararının azaltılması ve Sokak hayvanlarının tedavilerine destek olmak için oluşturduğu organizasyona Ürper Gıda olarak proje destekçisi olduk. Hem atık tedariki hem de toplanan atıkların gerekli noktalara ulaştırılmasını sağladık.

   “Ben Aracımdan Çöp Atmıyorum” kampanyası ile tüm araçlarımızın arkasına bilgilendirme yaparak, araçtan çöp atmama konusunda ve çevremizin temiz tutulması adına tüm hassasiyetimizi bölgemiz sürücülerine ulaştırmaya çalışıyoruz.

   Broiler çiftliğimizde; iş arkadaşlarımız için 11 adet lojman, her lojmana özel ekim için toprak alanı, çocuk parkı ve sosyal alanları ile iş arkadaşlarımızın ve ailelerinin mutluğu hedeflenmektedir.

 

Operasyonel Mükemmellik

    Ürper Gıda olarak tüm satış araçlarımız ile yılda 2.500.000 km yol katediyoruz. Kısacası bir yılda dünyanın etrafında yaklaşık 63 tur atıyoruz.

   Araçlarımızda kullandığımız yeni nesil motorlar ile doğaya yayılan zararlı gazları azaltıyoruz. Aynı zamanda yılda 6.000 litre yakıt tasarruf yaparken, 16 Ton daha az CO2 ve 3 kat daha az Nox salınımı yapıyoruz.